Terapia uzależnień Łódź

Narkomania, alkoholizm, lekomania, hazard... Uzależnienia mogą być różne, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę - są chorobami - przewlekłymi i nieuleczalnymi. Nie oznacza to jednak, że narkoman jest skazany na branie heroiny, a alkoholik na picie wódki aż do śmierci. Wierzymy głęboko, że każdy uzależniony może zapanować nad nałogiem, pod warunkiem że otrzyma na czas fachową pomoc. Taką pomoc oferuje właśnie nasz prywatny ośrodek odwykowy. Sprawdź, jak wygląda terapia uzależnień w Łodzi. Dowiedz się, ile trwa leczenie narkomanii i innych chorób.

Co to jest i na czym polega terapia uzależnień?

Terapia uzależnień jest skomplikowanym i długotrwałym procesem. Skupia się ona na psychice osoby uzależnionej, w której wykształciły się mechanizmy choroby. Podstawowym celem leczenia jest sprawienie, by pacjent przestał sięgać po substancję niszczącą jego zdrowie i nauczył się żyć bez narkotyku czy innej używki.

Takie założenie przyświeca również naszym terapeutom, którzy prowadzą leczenie uzależnień w Łodzi. Ponieważ narkomania i inne uzależnienia izolują człowieka od rodziny, przyjaciół i społeczeństwa, proces terapeutyczny dąży do resocjalizacji takiej osoby. Wyposaża ją również w narzędzia, dzięki którym uczy się radzić sobie z trudnościami bez wspomagania się szkodliwymi środkami.

terapia uzależnień łódź

Jak wygląda terapia uzależnień w naszym ośrodku?

Niezależnie od tego, z jakim nałogiem zmagają się nasi pacjenci, proponujemy im intensywne i stacjonarne leczenie, w którym najważniejszą rolę odgrywa psychoterapia. Obejmuje ona codzienne spotkania i rozmowy z terapeutą i innymi uzależnionymi. Terapia uzależnień w Łodzi składa się z kilku etapów. Na każdym z nich towarzyszymy naszym podopiecznym, otaczając ich szacunkiem, opieką i serdecznością. Wkraczają bowiem na niezwykle trudny szlak, który jednak prowadzi do wspaniałej mety - zdrowia i wolności.

Etapy leczenia uzależnień

1

Odtruwanie organizmu z toksyn (detoks narkotykowy, alkoholowy) - to wstęp do właściwego leczenia. Jest on konieczny zwłaszcza w przypadku osób, które zatruły się przyjmowaną używką.

2

Terapia podstawowa - dzielimy ją na terapię grupową i indywidualną. Podczas sesji terapeutycznych osoba uzależniona ma uświadomić sobie swoją chorobę i zacząć rozpoznawać objawy. Więcej na ten temat piszemy w zakładce Leczenie narkomanii.

3

Terapia pogłębiona - pacjenci wypracowują i utrwalają dobre nawyki, które przydadzą im się w codziennym życiu, trenują asertywność, uczą się unikać czynników ryzyka.

4

Terapia podtrzymująca - może przybierać różne formy. W naszym ośrodku proponujemy uczestnictwo w mitingach NA (Anonimowi Narkomani), cyklicznych warsztatach, a w razie potrzeby - w terapii nawrotów.

W ramach leczenia uzależnień oferujemy również terapię alkoholową w Łodzi. Wspieramy też ludzi nałogowo korzystających z komputera, zażywających leki czy uprawiających hazard. Nie pozostajemy obojętni na potrzeby rodzin narkomanów, alkoholików i innych pacjentów. Prowadzimy grupę wsparcia dla osób współuzależnionych. Mogą z niej skorzystać wszyscy, którzy pozostają w bliskich relacjach z osobami uzależnionymi.

SKUTECZNY ODWYK