Prywatny odwyk narkotykowy - dlaczego jest skuteczny?

Na naszym blogu pisaliśmy już o publicznych ośrodkach leczenia narkomanii. Dziś poświęcimy uwagę placówkom prywatnym, do których zalicza się również nasz ośrodek. Prywatny zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków ma wiele zalet, które mogą pozytywnie wpłynąć na powodzenie Twojego leczenia. Sprawdź, co zyskasz dzięki takiej formie terapii.

Doświadczeni terapeuci

Na początku pragniemy zaznaczyć, że doceniamy wysiłki wszystkich osób, które pracują w placówkach publicznych. Nie odmawiamy im empatii ani kompetencji. Chcemy jedynie podkreślić, że w terapeuci zatrudniani w prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień funkcjonują w bardziej komfortowych warunkach. Dlaczego? Bo pracują z mniejszymi grupami pacjentów, dzięki czemu łatwiej im zachować indywidualne podejście. Ale to nie wszystko.

Specjaliści, którzy tworzą kadrę naszego zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień od narkotyków, doświadczyli na własnej skórze, czym jest uzależnienie i jakimi prawami się rządzi. Nasi terapeuci to niepijący od wielu lat alkoholicy i osoby zachowujące abstynencję od narkotyków. Nie tylko doskonale rozumieją chorych, ale przede wszystkim udowadniają im na własnym przykładzie, że życie w trzeźwości jest możliwe i satysfakcjonujące.

prywatny odwyk narkotykowy

Dyskrecja, kameralność, ciepło

Gdy uruchamialiśmy nasz ośrodek, zależało nam na tym, by wzbudzał skojarzenie z domem, a nie szpitalem. By było to miejsce, w którym każdy podopieczny poczuje się komfortowo i bezpiecznie. Osoby podejmujące u nas leczenie uzależnień od narkotyków:

  • spotykają się z terapeutą w małych 10-osobowych grupach,
  • mają do dyspozycji przytulne pokoje z łazienkami,
  • mogą wspólnie przygotowywać posiłki w pełni wyposażonej kuchni,
  • przebywają w ośrodku oddalonym od miejskiego zgiełku.

Indywidualne podejście do pacjenta

Kilkakrotnie wspominaliśmy o małych grupach terapeutycznych. Od samego początku wiedzieliśmy, że mniejsza liczba osób uczestniczących w terapii narkotykowej lepiej sprzyja procesowi zdrowienia niż przeładowana sala szpitalna. Każdy pacjent ma inne doświadczenie uzależnienia. Dlatego nasi terapeuci spotykają się z każdym z nich osobno, by poznać ich histore - trudności, obciążenia rodzinne, sytuację życiową. To z kolei pozwala na opracowanie spersonalizowanego programu wychodzenia z narkomanii. Spersonalizowanego, czyli takiego, który okaże się najskuteczniejszy dla konkretnej osoby.

Niezależnie od tego, jaką formę leczenia narkomanii wybierzesz, życzymy Ci wytrwałości i nadziei. Sama decyzja o rozpoczęciu terapii do Twój ogromny sukces. To Twój poważny krok w stronę zdrowia, wolności i życia.

SKUTECZNY ODWYK