Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków

Nasz ośrodek odwykowy stworzyliśmy z myślą o tych, którzy chcą porzucić nałóg i rozpocząć wszystko od nowa. Zdajemy sobie sprawę, że w terapii narkotykowej i leczeniu innych uzależnień ważną rolę odgrywa otoczenie chorego - zarówno jego bliscy, jak i terapeuci oraz inni pacjenci, których spotka podczas odwyku. Dlatego zadbaliśmy o odpowiednie warunki pobytu i profesjonalną kadrę. Sprawdź, jak działa nasz zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków. Dowiedz się, jak dostać się na terapię.

 

 

Prywatny ośrodek odwykowy dla narkomanów w Łodzi

Należymy do prywatnych ośrodków leczenia uzależnień. Przyjmujemy pacjentów z Łodzi i okolic, ale też z innych regionów Polski. Chcemy dotrzeć z pomocą do wszystkich potrzebujących fachowego wsparcia.

Jesteśmy placówką niepubliczną, więc pacjenci nie muszą czekać w długich kolejkach na rozpoczęcie leczenia narkomanii, tak jak często dzieje się w ośrodkach współpracujących z NFZ. Ma to ogromne znaczenie dla skuteczności terapii. Dlaczego? Uzależnienie od narkotyków czy alkoholu z biegiem czasu się pogłębia, czyniąc coraz większe spustoszenia w ciele i psychice chorego. Im wcześniej pacjent trafi pod skrzydła terapeuty, tym większa szansa na powrót do normalnego funkcjonowania.

Jak wygląda pobyt w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień od narkotyków?

Kiedy słyszysz o ośrodku zamkniętym, być może masz skojarzenia z przykrą dla chorych izolacją i ograniczeniem wolności. Chcemy rozwiać Twoje wątpliwości i obawy. Nasz zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków to miejsce, gdzie narkomani mają szansę odciąć się od nałogu oraz wszelkich bodźców, które mogłyby wywołać głód narkotykowy. W tym sensie rzeczywiście mamy do czynienia z izolacją, jednak nie jest ona całkowita.

Pacjenci nie spędzają całego dnia w budynku. Wierzymy w kojący wpływ natury, dlatego podopiecznym naszego ośrodka oferujemy:

  • zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu,
  • wycieczki po okolicy,
  • spotkania z rodziną raz w tygodniu na terenie ośrodka.
zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków

Jak dostać się na terapię uzależnień do naszego ośrodka?

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba pilnie potrzebuje profesjonalnego leczenia narkomanii, prosimy o kontakt telefoniczny w celu rezerwacji terminu turnusu leczniczego. Na jeden turnus przyjmujemy maksymalnie 10 osób. Dbamy o kameralność i komfort uczestników terapii narkotykowej. Z doświadczenia wiemy, że w mniejszych grupach pacjentom łatwiej jest otworzyć się zarówno na rozmowę z terapeutą, jak i kontakt z innymi uzależnionymi.

Poniżej przedstawiamy warunki przyjęcia do naszego zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień od narkotyków.

  1. Leczenie uzależnień jest dobrowolne (poza przypadkami ubezwłasnowolnienia), dlatego pacjent musi wyrazić zgodę na uczestnictwo w terapii. Przyjmujemy również osoby pod wpływem narkotyków, ale pod warunkiem, że są w stanie jasno wyrazić wolę leczenia.
  2. Uczestnik terapii narkotykowej powinien podpisać kontrakt z naszym ośrodkiem. Dokument ten zawiera zasady obowiązujące w trakcie odwyku. Przyjęcie i przestrzeganie reguł pobytu to warunek konieczny do rozpoczęcia procesu zdrowienia!

Leczenie narkomanii w ramach terapii podstawowej trwa kilka tygodni (zazwyczaj ok. 28 dni). Do ośrodka zabierz ze sobą dowód osobisty, środki higieniczne, ubrania, a także dokumentację medyczną i leki, jeśli chorujesz przewlekle.

SKUTECZNY ODWYK