Leczenie alkoholizmu Łódź

Nasz ośrodek odwykowy zajmuje się również innymi uzależnieniami. Oferujemy terapię stacjonarną m.in. dla alkoholików. Pacjenci pijący nałogowo napoje wysokoprocentowe są, podobnie jak narkomani, bezradni wobec psychologicznych mechanizmów choroby. Terapia alkoholowa w Łodzi daje im szanse na poprawienie jakości życia i wdrożenie nowych pozytywnych nawyków. Dowiedz się, jak wygląda i ile trwa leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku.

Na czym polega leczenie alkoholizmu w Łodzi?

Do naszego ośrodka przyjmujemy alkoholików, którzy zgodzili się na terapię. Jeśli zachodzi taka potrzeba, kierujemy pacjenta na kilkudniowy detoks alkoholowy. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie są w stanie przerwać ciągu alkoholowego i cierpią na tzw. zespół abstynencyjny. Po odtruwaniu pacjent rozpoczyna podstawową terapię alkoholową. W Łodzi prowadzimy sesje grupowe oraz spotkania indywidualne.

Terapia grupowa

Spotkania uzależnionych z terapeutą odbywają się w kameralnych, 10-osobowych grupach. Tematy rozmów dotyczą wszelkich aspektów choroby alkoholowej. Na początkowym etapie leczenia alkoholizmu w Łodzi psychika chorego "broni się" przed smutną prawdą o problemie. Dlatego pacjenci usiłują unikać mówienia o nałogu, koncentrując się na problemach osobistych, rodzinnych czy zawodowych. Takie zachowania obserwujemy również u narkomanów. Nasi terapeuci dzięki swojemu doświadczeniu i uważności bardzo szybko wyłapują manipulacje w wypowiedziach pacjentów. Starają się pokazać uczestnikom terapii mechanizmy psychologiczne, które ujawniają się u nich w danej chwili. Dzięki temu nasi podopieczni zdobywają dogłębną wiedzę o swoim uzależnieniu.

leczenie alkoholizmu łódź

Terapia indywidualna

Każdy człowiek zmagający się z alkoholizmem lub innym uzależnieniem ma swoją historię. W grupie terapeutycznej spotykają się ludzie pochodzący z różnych środowisk, mających odmienne wspomnienia z dzieciństwa, wykształcenie czy światopogląd. Dlatego w terapii alkoholowej w Łodzi stawiamy również na rozmowy pacjenta z terapeutą w cztery oczy. Dzięki temu terapeuta może lepiej poznać osobę uzależnioną, a ona zyskuje poczucie dyskrecji i bezpieczeństwa. W naszym prywatnym ośrodku terapii uzależnień opracowujemy dla każdego uczestnika osobisty plan zdrowienia, dostosowany do jego potrzeb i możliwości.

Ile trwa terapia alkoholowa w Łodzi?

Podobnie jak w przypadku terapii narkotykowej, leczenie alkoholizmu w naszym łódzkim ośrodku trwa ok. miesiąca. W tym czasie pacjenci codziennie uczestniczą w intensywnych zajęciach terapeutycznych (8 godzin dziennie z przerwami na posiłki). Po zakończeniu podstawowej terapii alkoholik kontynuuje leczenie podtrzymujące, biorąc udział w spotkaniach grupy AA, a także kilkudniowych warsztatach organizowanych przez naszych terapeutów w różnych miejscach w Polsce.

SKUTECZNY ODWYK